6. април 2019.

Sloga (S) - Mladost 3:1

Srbačka Sloga je na domaćem terenu u meču 21.kola Druge lige Republike Srpske, grupa zapad, savladala Mladost iz Donje Slatine (3:1).

U čvrstoj i borbenoj utakmici bez puno pravih prilika domaći su došli do tri boda. Sloga je bila blizu pogotka u 11.minutu, Nikola Kopanja bio je dobroj prilici, dobro je zahvatio loptu, ali u posljednjem trenutku je intervenisao Limić i izblokirao njegov udarac. Samo pet minuta kasnije su gosti zaprijetili, Rudan je ubacio iz slobodnjaka s desne strane, Džafer Džafić je ostao usamljen na petercu, ali je njegov pokušaj glavom krajnjim naporom brani golman Grahovac. Najljepši potez na utakmici viđen je u 38. minutu kada je Aleksandar Munjiza predivno "spoljarom" sa dvadesetak metara iskosa šutirao neodbranjivo za dva golmana.

Drugo poluvrijeme je Mladost nešto bolje otvorila, vrlo brzo je stigla do izjednačenja. U 49. minutu Džafić je na desnoj strani nanizao tri protivnička igrača, a potom je sjajno odmjerenim udarcem iskosa sa desne strane matirao Grahovaca za 1:1. Nije mnogo trajala radost gostiju, jer je za četiri minute Sloga došla do novnog vodstva. Ranko Babić je raspalio po lopti sa 20 metara i pogodio malu mrežicu za 2:1. Goran Zelenac je u 77. minutu imao odličnu šansu kada je ostao usamljen u šesnaestercu Mladosti i šutirao prema golu domaćih, ali je golman Miroslav Lukanović bio na pravom mjestu i bez većih problema odbranio udarac. Mladen Petruljević je pogriješio u odbrani, Kopanja je došao do lopte, izašao sam ispred golmana, ali je umesto u mrežu nesebično dodao do Igora Mirkovića koji loptu posprema u praznu mrežu za 3:1, U sudijskoj nadoknadi nakon dobre akcije po desnoj strani, Kopanja je bio "oči u oči" s jedinicom Mladosti, zaobišao ga, ali je pogodio
spoljni dio mreže.

SLOGA (S) - MLADOST (DS) 3:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Munjiza (38), 1:1 Džafić(49), 2:1 Babić (53), 3:1 Mirković (82).
Stadion: FK Sloga Srbac. Gledalaca: 150.
Sudija: Bojan Džepina (Prijedor). Pomoćnici: Bojan Eremić (Prijedor) i Duško Puvača (Novi Grad), Delegat: Bojan Milanković (Kozarsko Dubica). Kontrolor: Željko Latinović (Gradiška).
Žuti kartoni: Maletić (Sloga S), Rudan, Petruljević (Mladost DS).

Sloga (S): Grahovac, Kutić, Hić, Maletić, Kopanja, Babić, Mirković, Lekić, Munjiza, Zukanović, Zelenac (od 81. Ugren),
Mladost (DS): Lukanović, Paležnica, Limić (od 72. Jović), Rudan, Petruljević, Čaušević, Mišić (od 46. Hasić), Bojić, Džafić, Perić, Mićić,

Tekst i FOTO: Goran Petrović