Pretraga

Arhiva članaka

недеља, 28. април 2024.

Crvena zvijezda gubi korak u trci za titulu

U okviru 11. kola Područne lige Modriča-Šamac, grupa B, fudbalski klub Posavina ugostio je ekipu Crvene Zvijezde iz Gajeva. Utakmica je odigrana pred 50 gledalaca, a Posavina je ostvarila pobjedu rezultatom 3:2.

Prvi gol na utakmici postigao je M. Bijelić za Crvenu Zvijezdu u 21. minuti. Izjednačenje donosi M. Purić u 37. minuti. Nakon samo minut igre u nastavku, domaći ponovo dolaze do prednosti golom P. Miljević. To je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu, igra se uglavnom odvijala na sredini terena i sa šansama na obje strane, ali bez pogodaka sve do 78. minuta kada N. Jalić trese mrežu gostujuće ekipe. Taj gol se ispostavio kao odlučujući za konačnog pobjednika susreta. M. Bijelić je u 80. minuti svojim drugim golom samo ublažio poraz gostiju.

Crvena Zvijezda ovim porazom gubi korak u trci za šampionsku titulu.