20. новембар 2022.

Budućnost - Kladari G. 3:2

Ekipa Budućnosti bila je favorit u meču sa Kladarima Gornjim u utakmici 16. kola PFL Modriča - Šamac u Gornjoj Slatini. To su potvrdili i na terenu pobjedom 3:2.

Do pobjede Budućnost nije došla lako jer gosti su prvi poveli u 20. minuti. Mrežu domaćih zatresao je Ignjatović. Bio je to ujedno i rezultat prvog dijela susreta.

Nastavak je donio mirnu i sigurno igru Budućnosti krunisanu sa tri gola. Dva gola postigao je Lazo Pavlović, prvi u 66. a drugi u 75. minuti. Utakmicu je riješio M. Gajić u 80. minuti postigavši treći gol za Budućnost. Konačan rezultat 3:2 postavio je gostujući igrač Cvjetković u 86. minuti.