18. септембар 2022.

Zvijezda slavila u Pelagićevu

Crvena zvijezda iz Gajeva je pobijedila u Pelagićevu, istoimenu ekipu rezultatom 3:1. Utakmica se igrala u okviru 7. kola PFL Modriča - Šamac.

Sam početak utakmice nije nagovještavao povoljan ishod za Gajevljane jer je već u 8. minuti Pelagićevo došlo do prednosti, golom Majstorovića. Nije to mnogo zbunilo gostujuću ekipu, niti spriječilo M. Simeunovića da nastavi da daje golove u ovoj sezoni, jedino što se zato moralo čekati do 42. minute.

Zvijezdi stiže pomoć i od domaćih igrača, u 52. minuti Krstić trese sopstvenu mrežu. Božanović golom u 75. minuti osigurava pobjedu Zvijezde na današnjoj utakmici.

Od šest odigranih utakmica Zvijezda ima četiri pobjede i dva poraza i zauzima trenutno 6. mjesto na tabeli. Prilika za novu pobjedu i priključenje vrhu tabele je u nedjelju, kada u goste dolazi ekipa Dobora.