11. септембар 2022.

Budućnost - Mladost (T) 3:3

U utakmici 5. kola PFL Modriča - Šamac, u Gornjoj Slatini, Budućnost i Mladost iz Tišine podijelili su bodove, 3:3.

Budućnost posle početne inicijative i par propuštenih šansi dolazi do prednosti, golom iz penala koga je realizovao D. Vuksanović, 23. minuta.

U 33. minuti gosti poravnavaju rezultat, odličan kontranapad efikasno je završio N. Pupčević. U 41. minuti, gosti brzo izvode slobodan udarac sa sredine terena, domaća odbrana spava, a Pejkić ne propušta priliku da se upiše u strijelce.

Drugo poluvrijeme opet Budućnost stvara prilike, ali ne postiže gol. U 67. minuti, novi kazneni udarac, neko je od gostujućih igrača ispred svoga gola igrao rukom. Strijelac, ponovo, D. Vuksanović. Do nove prednosti gosti dolaze u 71. minuti, iz slobodnog udarca sa oko 30 metara, golom S. Stanojevića. Domaća ekipa poravnava rezultat na 3:3 u 83. minuti. Lijepo odigranu akciju u kojoj učestvuje skoro cijeli napad Budućnosti završava P. Mokrić.

Tim rezultatom utakmica je i završena, a zadovoljni mogu biti i jedni i drugi.