25. септембар 2022.

Budućnost - Bratstvo 4:0

Budućnost je u 8. kolu, na svom terenu, pobijedila Bratstvo iz Dubice, rezultatom 4:0. Odlična igra Budućnosti, strijelci raspoloženi, pobjeda više nego zaslužena.

Posle nekoliko neiskorišćenih šansi, mrežu gostiju načinje N. Pajić u 18. minuti. U 36. minuti N. Pajić ponovo postiže pogodak. U 44. minuti L. Pavlović daje gol za prednost Budućnosti od 3:0.

U drugom poluvremenu igra se uglavnom odvijala na sredini terena. Utakmicu rješava I. Smiljić u 58. minuti postigavši četvrti gol za domaću ekipu.
Lijepu, mirnu, gotovo prijateljsku utakmicu pokvarili su O. Vuksanović i R. Kalabić zaradivši isključenje u 66. minuti, navodno zbog međusobnog "koškanja", kako piše u Zapisniku utakmice.

Budućnost trenutno zauzima treće mjesto na tabeli. Sledeće kolo gostuje u Vranjaku ekipi Trebavca.