26. септембар 2021.

Budućnost - Posavina 3:1

Budućnost i dalje bilježi samo pobjede. U 6. kolu na svom terenu pobijedili su Posavinu iz Miloševca, rezultatom 3:1.

Ekipa iz Miloševca dugo je vodila u Slatini protiv Budućnosti, međutim domaći su samo za četiri minute dali tri gola.

Posavina je odlično izvedenim slobodnim udarcem Jovićevića stekla prednost u 37. minuti. Dugo je tu prednost branila i uspjela odolijevati slabim napadima domaće ekipe. Do poluvremena nije bilo promjene rezultata.

U nastavku, gosti su se znalački branili i opasno iz kontranapada ugrožavali gol domaćina. Golman Bajkanović  odbranio je dvije čiste prilike gostiju i Budućnost održao u nadi da mogu doći do preokreta.
I do preokreta dolazi u sedamdesetim minutama utakmice, kada trener domaćih baca sve karte u napad. U igru uvodi još trojicu napadača, Mokrića, Pajića i Smiljića.
U 74. minuti, Smiljić ubačenu loptu u kazneni prostor gostiju glavom vraća na "peterac", gdje se nalazi Pajić koji glavom matira golmana Petkovića. U 76. minuti, Pajić odlično probija po desnoj strani, vraća loptu Mokriću koji efektno "petom" postiže pogodak. U 78. minuti, utakmicu okončava Kuzmanović, priliku koja mu se ukazala posle pogreške gostujuće odbrane, rešava rutinski.

Budućnost je nezaustavljiva do sada, nada se nastavku uspjeha i u sledećem kolu, kada gostuje u Srpskoj Tišini.

Budućnost - Posavina 3:1 (0:1)

Stadion: Gornja Slatina.
Sudije: N. Ješanović, S. Marić i B. Demonjić.
Delegat: Ilija Miličević.
Strijelci: Pajić (74), Mokrić (76) i Kuzmanović (80) (Budućnost); Jovićević (37) (Posavina).
Opomene: Smiljić (Budućnost); Drinić (Posavina).
Isključenja: Nije bilo.

BudućnostBajkanović, Ignjatović, Kertić (84 Bosić), Stojanović, Karanović (70 Smiljić), L. Pavlović (50, P. Mokrić), I. Pavlović (70, Pajić), Kuzmanović, Radulović (70 N. Vuksanović), Avrić i Tešić.

Posavina: Patković, Gerić, Čegar, Drinić, V. Jovanović, Babić, Jovićević, Ž. Jovanović, Bradašević, Simić i Ćosić.