5. септембар 2021.

Komšijski derbi pripao Budućnosti

U komšijskom derbiju, u Gajevima, pobijedila je Budućnost.

Gosti iz G. Slatine bili su danas bolja, pripremljenija, organizovanija, rastrčanija i efikasnija ekipa.
Domaći tim nemoćan, fizički nespreman, očigledno pod velikim pritiskom derbija nije mogao parirati raspoloženoj Budućnosti.

Budućnost je od samog početka nametnula svoj ritam igre, odmah i otvoreno napala gol domaćina.
Takva igra rezultira golom u 23. minuti. Odlično ubacivanje s lijeve strane, dobro je pratio Kuzmanović, nadskočio odbrambene igrače Zvijezde i savladao golmana Pavlovića.
U 27. minuti već je bilo 2:0. Udarac Stojanovića sa dvadesetak metara za golmana domaće ekipe bio je neodbranjiv.
Do kraja poluvremena, Budućnost je imala terensku inicijativu i par polušansi koje nije realizovala.

U drugom poluvremenu ništa se nije promijenilo. Budućnost je kontrolisala potpuno igru, ređala prilike i poluprilike koje nije uspijevala da pretvori u gol.
U 80. minuti, "ni iz čega", domaći smanjuju rezultat na 2:1. Loptu koja se nekako našla u gostujućem kaznenom prostoru Mojić ubacuje u mrežu.
Gosti odgovaraju odmah, prvo sa nekoliko šansi koje ne koriste, nakon toga sa bijele tačke uspijevaju završiti ovu utakmicu. Potpuno opravdano dosuđeni kazneni udarac u gol je pretvorio Milićević.

Mnogobrojni ljubitelji fudbala vidjeli su lijepu, fer i korektnu utakmicu.

C. Zvijezda – Budućnost 1:3 (0:2)