1. април 2018.

Željezničar /D/ - Mladost 0:3

Fudbaleri Željezničara uspjeli su samo u prvom poluvremenu da se ravnopravno  nose sa znatno jačim protivnikom a pružili su veoma dobru igru. Čak, šta više, mladi Šiljić je imao izvrsnu priliku ali je lopta upućena sa nekih dvadesetak metara pogodila prečku.
Međutim u nastavku slika na terenu sasvim se izmijenila. Gosti  iz Donje Slatine dodali su gas i već u prvom napadu u 46. minutu dolaze u vodstvo golom  izvrsnog Hasića. Taj gol kao da je odsjekao noge domaćim  fudbalerima koji prepuštaju inicijativu  gostima. Već u 58. minutu Čaušević izvrsnim udarcem matira Jovanovića da bi u finišu utakmice u 83.  minutu Paležnica nakon asistencije  Džafića ugurao loptu u mrežu.
Treba naglasiti da su dobojski plavi pokazali u ovom susretu bolju igru nego protiv Ozrena ali očito je da nemaju dovoljno snage da na istom nivou odigraju oba poluvremena.
 Utakmica je bila fer i korektna uz izvrsno suđenje Velibora Gigovića.

ŽELJEZNIČAR - MLADOST (DS) 0:3 (0:0)
Strijelci:  0:1 Hasić 46, 0:2 Čaušević 58. 0:3 Paležnica 83. minut. Stadion „15. april“. Gledalaca 100. Sudija: Velibor Gigović (Gradiška). Pomoćnici: Vujanović i Zvjerac (Gradiška). Žuti kartoni: Mitrović (Željezničar), Mišić, Džafić, Čolić (Mladost).
ŽELJEZNIČAR: Jovanović, Cvijanović, Mitrović, Sušić (od 64. Blagojević), Sekulić, Šarčević (od 75. Nedić), Šiljić, Čakarević, Miljić, Subašić, Kiperović.
MLADOST (DS): Lakić, Bijelić, Ilić, Petruljević (od 76 Huseinbašić), Čaušević, Mišić (od 65. Paležnica), Hasić, Limić, (od 70. Torlaković),  Džafić, Perić, Čolić.

Tekst: Slobodan Babić