10. новембар 2019.

Dubrave zaustavile Mladost

fk-Dubrave-fk-Mladost-Slatina-1-0
U okviru 13. kola Druge lige Zapad, fudbaleri Dubrava na domaćem terenu ostvarili su minimalnu pobjedu nad Mladosti iz Donje Slatine rezultatom 1:0.

Utakmica je odigrana po veoma teškom, mokrom terenu i po veoma hladnom vremenu.
Prvu veliku šansu na utakmicu imale su Dubrave, Bojan Ilić u 5. minutu. Primio je precizan pas u šesnaestercu, ali je šutirao desno pored gola. U 11. minutu sa desne strane iskosa sa 18 metara, dobro šutira Nikola Popović, a njegov pogodak spriječila je prečka.

Trenutak odluke desio se u 49. minuti kada je Slobodan Gvozden prošao po desnoj strani, uputio milimetarski tačan centaršut u srce šesnaesterca gostiju, a Mirko Milaković odlično šutira glavom i pogađa nebranjeni dio mreže gola Jovice Lekića za 1:0.

Dobru priliku domaći su imali preko Dejana Tatića koji je izašao jedan na jedan sa Lekićem, ali je loše šutirao i lopta je završila u rukama golmana Mladosti. Čisti zicer imale su Dubrave u 89. minutu kada Miloš Đorđić s pet metara šutirao ravno u gostujućeg golmana.

Dubrave su ovim trijumfom probili se na devetu poziciju sa 20 bodova, dok je Mladost peta sa četiri boda više.

DUBRAVE – MLADOST (DS) 1:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Milaković (49). Stadion: FK Dubrave. Gledalaca: 100. Sudija: Duško Puvača (Novi Grad). Pomoćnici: Aleksandar Jevtić ı Milan Basrak (oba ız Prijedora). Delegat: Zoran Vujat (Gradiška). Kontrolor: Dario Tepavčević (Laktaši).
Žuti kartoni: Ilić i Popović (Dubrave), Petruljević, Maslić i Mišić (Mladost).

Dubrave: Hamzić, Gvozden, Hadžialagić, I. Nježić (od 85. Đorđić), Majdanac, Ilić (od 76. V. Nježić), Milaković, Petković, Huskić (od 62. Tatić ), Kisin i Popović.
Mladost (DS): Lakić, Popović, Ristić (od 85. Đurić), Limić, Petruljević, D. Ilić, N. Ilić, Simeunović, Mišić, Petrović i Maslić (od 60. Čeliković).

Tekst: Goran Popović