8. септембар 2016.

Borac tek nakon penala prošao kroz Slatinu

Donja Slatina, 07.09.2016.

Fudbaleri Borca iz Banja Luke plasirali su se u osminu finala Kupa RS pobijedivši drugoligaša Mladosti u Donjoj Slatini boljim izvođenjem jedanaesteraca 5:4. U regularnom toku meče je završen neriješeno 1:1.

Četa trenera Nihada Kadića pružila je snažan otpor favorizovanim Banjalučanima. Domaći su poveli već u 6. minutu, kada je Miloš Ilić realizovao najstrožiju kaznu. Samo dva minuta kasnije, Borac je izjednačio, takođe sa “bijele tačke". Strijelac je bio Delić. U 89. minutu, Mladostje mogla do velikog iznenađenja, ali je udarac Huseinbašića iz slobodnog udarca pogodio stativu.

Odluka sa penala, pala je u posljednjoj petoj seriji. kada “rezervista” Žerić nije pogodio cilj, pa su “borćevci” otišli u osminu finala Kupa Srpske.

MLADOST - BORAC 1:1 (1:1), penalima 4:5

Strijelci: 1:0 M. Ilić (6, penal), 1:1 Delić (8. penal).
Stadion: FK “Mladost”.
Gledalaca: 200.
Sudija: Danijel Mandić (K. Dubica).
Žuti kartoni: Mišić, Čolić, Đurić, Džafić, Žerić (Mladost), Popović, Guzina, Kiso, Petrović, Prljeta (Borac).

MLADOST: Lakić, Kadić, Vidaković (od 46. Žerić), Čolić, D. Ilić, M. Ilić (od 56. Huseinbašić), Đurić (od 79. Džafić), Mišić, Tešić, N. Ilić i Bijelić. Trener: Nihad Kadić.

BORAC: Trkulja, Petrović, Popović, Grahovac, Dujković (od 58. Perišić), Raspudić (od 58. Kiso). Škorić (od 73. Malbašić), Guzina, Delić, Prljeta i Zekanović. Trener: Vlado Jagodić.

Izvor: pravdabl.com