12. мај 2014.

Budućnost ponovo lider

Nakon odigranog XXIII kola, Područne lige Doboj, Budućnost je ponovo preuzela liderstvo. Ovaj put pobijeđena je ekipa Zvijezde iz Kruškovog Polja rezultatom 4:1. Polet je izgubio u Jakešu od Sloge (2:0).

Odmah na početku utakmice u 14. minuti, konfuziju u gostujućem šesnaestercu iskoristio je snalažljivi Danijel Vuksanović i postigao prvi pogodak. Gosti su golom Džombića i velikom greškom golmana Tuzlakovića izjednačili rezultat u 24. minuti.

U drugom poluvremenu Budućnost je krenula otvoreno, nastojeći što prije postići pogodak, riješiti utakmicu u svoju korist i osvojiti važne bodove u trci za prvaka. To im je pošlo za rukom u 49. minuti iz penala kojem je prethodio neoprezan start gostujućeg igrača nad Savom Mokrić. Siguran egzekutor bio je Stanko Đukić. Utakmica je riješena u 75. minuti, prekrasnim golom Save Mokrić. Tačku na "i" stavio je Vladimir Bosić, golom u 89. minuti.

U sledećem kolu Budućnost ide u Brod, na utakmicu koja najvjerovatnije rješava pitanje prvaka lige.

BUDUĆNOST - ZVIJEZDA (KP)  4:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Danijel Vuksanović (14), 1:1 Džombić (24), 2:1 Đukić (49 k.u.), 3:1 Mokrić (75) i 4:1 V. Bosić (89).
Stadion: FK  "Budućnost", Gornja Slatina.