27. март 2017.

Mladost upisala recku i Omarskoj

U derbiju XVIII kola Omarskaje poražena u Donjoj Slatini sa 4:2, ali je zadržala četvrtu poziciju na tabeli.

Domaćin je počeo veoma ofanzivno te je već u prvim minutama propustio dvije odlične šanse, ali treću nije i u osmom minutu poveo je sa 1:0, golom Džañća.
Taj pogodak nije demoralisao igrače Omarske, pa su uspijeli izjednačiti već u 22. minutu. Odigrali su jednu odličnu akciju koju je golom krunisao Darko Romanić.
Međutim. u 30. minutu Huseinbašić postiže evrogol i ponovo dovodi domaćina u vođstvo od 2:1. Omarska je u tim trenucima uspjela prenijeti inicijativu na polovinu Mladosti, ali je protivnik bio brutalno efikasan. Svaku ozbiljniju akciju završavali su golom, pa su tako utakmicu riješili sa dva brza gola u samom finišu prvog poluvremena. Strijelci su bili Džañć i Đurić.

U drugom poluvremenu. viđena je dosta mirna utakmica imajući u vidu ubjedljivo vodstvo Mladosti. Omarska je smanjila na 4:2 u 77. minutu golom Branka Rosić. Lijepo su kombinovali Krecelj i Hrvačanin, proigrali Rosića koji je izašao sam pred golmana i pogodio. Samo nekoliko trenutaka kasnije Hrvaćaninje bio sam pred golmanom Lakićem, ali ga nije uspio savladati i vratiti potpunu neizvjesnost u ovu utakmicu. Nakon tog promašaja utakmica je mirno privedena kraju i domaćin je slavio sa 4:2.

MLADOST (DS) - OMARSKA 4:2 (4:1)

Strijelci: 1:0 Džafić (8), 1:1 Da. Romanić (22), 2:1 Huseinbašić (39), 3:1 Džañć (40), 4:1 Đurić (42), 4:2 B. Rosić (77).
Stadion: FK Mladost. Gledaaca: 100.
Sudija: Marko Erak (Krupa na Vrbasu). Pomoćnicí: Željko Vukić (Banjaluka) i Goran