31. октобар 2016.

Lider ubjedljiv protiv komšija

U okviru 10. kola MOL Šamac-Modriča, u Gajevima, ekipa Crvene zvijezde lako je i ubjedljivo savladala komšije iz Srednje Slatine. Rezultat 3:0  realna je slika dešavanja na jučerašnjoj utakmici.

Od samog početka utakmice domaća ekipa bolje je igrala, kontrolisala igru i stvarala neke poluprilike. Odbrana Sloge je nekako odolijevala sve do 34. minute, kada je M. Mojić prodorom po desnoj strani nanizao više igrača Sloge, vratio loptu na penal odakle je Stanković rutinski šalje u mrežu.
Do drugog gola Zvjezdaši su došli u 41. minuti iz kornera. Na nabačenu loptu u visini vratarevog prostora niko od igrača Sloge nije reagovao tako da P. Savić bez problema pogađa.

U drugom poluvremenu Sloga se pokušala vratiti u utakmicu. Djelovala je dosta bolje, imala veći posjed lopte i nekakvu inicijativu ali ništa konkretno. Nema gola, pa čak ni neke izgledne prilike za pogodak, osim par šuteva iz daljine koje je golman Crnjaković bez problema ukrotio.
Utakmicu završava u 68. minuti odličnim udarcem, sa dvadeset pet metara, Milan Ilić.

Utakmica je bila izuzetno fer i korektna, sudijska trojka dobro odsudila utakmicu.

Crvena zvijezda je još jednom potvrdila da je istinski lider ove lige sa sedam pobjeda i jednim neriješenim rezultatom i sigurno će prezimiti kao prvak.
Sloga ovu sezonu, nasuprot velikim očekivanjima, igra loše. Šansu da koliko toliko popravi situaciju imaće u zadnjem kolu protiv Zvijezde iz Kruškovog Polja.

C. zvijezda - Sloga 3:0

Igralište: F.K. "Crvena zvijezda".