27. јун 2014.

Mladost ostaje drugoligaš

U srijedu, 25.6.2014. godine, Mladost je na svom terenu pobijedila ekipu Progresa iz Kneževa rezultatom 5:1. Progres je u prvoj utakmici pobijedio minimalnim rezultatom 3:2. Ovom pobjedom i boljim skorom u dvije utakmice baraža Mladost je obezbjedila opstanak u II ligi RS, grupa Zapad.

Utakmici je prethodilo nevrijeme praćeno kišom i olujnim vjetrom ali to nije omelo domaće igrače da izbore pobjedu i opstanak u ligi. Naprotiv, Mladost se bolje snašla u ovakvim uslovima i u prvom poluvremenu stvorila nedostižnu prednost od pet golova. U drugom poluvremenu gosti su samo uspjeli ublažiti poraz postigavši jedan pogodak.

Što se Mladosti tiče može se reći - Na Zapadu ništa novo.

MLADOST - PROGRES 5:1 (5:0)

Strijelci: 1:0 Simeunović (13), 2:0 D. Ilić (23), 3:0 M. Ilić (26), 4:0 Zorić (39), 5:0 D. Ilić (43) i 5:1 Miloš Budić (63).
Stadion: FK "Mladost", Donja Slatina.