Pretraga

Arhiva članaka

8. септембар 2018.

Džafić srušio "Radolinku"

Fudbaleri Mladosti iz Donje Slatine nose čitav plijen sa stadiona "Radolinka" u derbi utakmici 5. kola drugoligaškog "zapada". Izabranici trenera Nihad Kadića slavili su jako bitnu pobjedu za nastavak prvenstva i borbu za sami vrh. Junak meča bio je napadač Mladosti Džafer Džafić koji još jednom pokazao da je davno prevazišao ovaj rang takmičenja.

U 48. minutu Džafićje iskoristio veliku grešku odbrane Proletera. uklizao ispred Trifunovića zabio za 1:0.
U 75. minutu Dejan Gavrić je izjednačio rezultat na 1:1. Srećko Laleje ubacio u šesnaesterac, loptu je glavom odlično spustio Vladimir Marković na peterac na koju je odlično natrčao Gavrić i pogađa za 1:1.
Posle samo četiri minuta novi pogodak. Džafić je majstorski lobovao golmana Proletera za 1:2, za ispostaviće se na kraju pobjedu Mladosti u Tesliću.

PROLETER - MLADOST (DS) 1:2 (0:0)

Strijelci: 0:1 Džajić (48), 1:1 Gavrić (75). 1:2 Džafić (79). Stadion: "Radolinka". Gledaaca: 700. Sudija: Dragan Todić (Doboj). Pomoćnici: Marko Maksimović (Modriča) i Danijel Mićić (Doboj). Delegat: Goran Balaban (Banja Luka). Žuti kartoni: Đukarić, Josipović, Gavrić (Proleter).

Proleter: Trifunović, Josipović (od 85. Đekanović), Lemez, Đukarić, Hodžić. Marković, Popović, Stojanović, Lale, Gavrić i Tatić.
Mladost (DS): Kukuruz, Kadić, Petruljević (od 62. Huseinbašić), Huseinagić, Rudan, Limić, Mićić, Mišić (od 55. Antonić), Jović (od 74. Paležnica), Džafić i Perić.