5. мај 2018.

Mladost - Laktaši 1:1

U derbi utakmici 28. kola Druge lige grupa Zapad Mladost i Laktaši podijelili su bodove.

Trinaest ipak nije nesretan broj za Laktaše, koji su u derbiju u Posavinu poveli isto toliko ratnika i na kraju u Donjoj Slatini izvukli remi (1:1).

Gosti su bolje i otvorili susret te su se do posljednjeg sudijskog zvižduka držali stoički.
Najbolju šansu u prvom dijelu Laktaši su stvorili u 45. minuti preko Filipa Popovića, čiji šut brani vrlo raspoloženi vratar Jovica Lakić.

Prednost gostima donosi Aleksa Radetić u 57. minuti. Prvo je kapiten Branko Keleman uputio izvrstan šut sa ivice kaznenog prostora. Lakić je krajnjim naporom odbranio, a na odbijenu loptu natrčao Radetić i "poentirao". Mladost poravnava rezultat deset minuta kasnije, a strijelac je Ismir Hasić poslije prodora saigrača po desnoj strani. Mogli su Laktaši do cijelog plijena minut pred kraj, Dragan Šavija je odradio "prljavi ples" ali je zapeo kod završnog čina.

MLADOST (DS) - LAKTAŠI 1:1 (0:0)

Strijelci: 0:7 Radetić (57), 1:1 Hasić(67).
Stadion: FK Mladost. Gledalaca: 100.
Sudija: Nemanja Malić. Pomoćnici: Nemanja Aleksić i Mladen Đokić (svi iz Banjaluke). Delegat: Branko Tripić (Prnjavor). Kontrolor: Zoran Drinić (Omarska).
Žuti kartoni: Limić, Čaušević, Bijelić (Mladost). Trninić, Telić. Erceg (Laktaši).

Mladost (DS): Lakć', Kadić, Paležnica (od 52. Mišić), Bijelić, Ilić, Čaušević (od 63. Pajić), Hasić, Limić, Džafić, Perić i Čolić.

Laktaši: Blagojević, Telić, Oroz, Bajić, Trninić, Šavija, Erceg, Popović, Keleman, Sukara i Radetić.

Izvor: Pravdabl