14. октобар 2017.

Mladost bolja od Laktaša

Laktaši su u jednom od derbija 10. kola na drugoligaškom Zapadu na svom terenu doživjeli poraz od lidera iz Donje Slatine (1:2).

Poveli su gosti u 18. minuti, kada je lošu reakciju i neopreznost zadnje linije Laktaša kaznio prvi strijelac lige Džafer Džafić, golom kakav se rijetko viđa. Prednost je udvostrućio Zoran Perić u 62. minuti udarcem sa nekih 30 metara. Utješni pogodak za domaći tim zabio je Ozren Savić u 90. minuti na asistenciju Zlatka Matića.

U Laktašima je viđena jedna dobra fudbalska predstava. sa mnoštvo prilika na obe strane, za kojima mogu više žaliti domaći, jer su u nekoliko navrata bili jako blizu da izjednače rezultat i stvari vrate na početak. Ipak prilika za popravni uslijediće za osam dana u Doboju protiv Željezničara, dok će Mladost na svom terenu ugostiti Slobodu.

LAKTAŠI - MLADOST (DS) 1:2 (0:1)

Strijelci: 0: 1 Džafić (18), 0:2 Perić (62), 7:2 Savić (90). Stadion: FK Laktaši. Gledalaca: 100. Sudija: Željko Vukić. Pomoćnici: Nemanja Aleksić i Nebojša Žugić (svi iz Banjaluke). Delegat: Ostoja Marković (Teslić). Kontrolor: Dragan Skakić (Gradiška).
Žuti kartoni: Telić, Bursać (Laktaši), Bijelić, Paležnica (Mladost).

Laktaši: Metlar, Telić, Bajić. Šavija, Savić, Keleman, Popović (od 46. Popović), Bursać, Lekić, Banjac (od 72. Matić), Radetić.

Mladost (DS): Lakić, Kadić, Bijelić, Ilić, Petruljević (od 35. Paležnica), Čaušević (od 88. Karanović), Žerić, Tešić, Džajić, Perić, Čolić (od 90. Dejić).

Izvor: Pravdabl.com