7. септембар 2011.

Sloga startovala pobjedom

Sloga je sezonu 2011/12, započela pobjedom. Pobijeđena je ekipa "Mladosti 36" iz Donje Slatine rezultatom 4:1. Pobjeda je bila očekivana iz razloga što je Sloga protiv ove ekipe do sada zabilježila sve pobjede.
Nije počelo baš ubjedljivo.
Prvo poluvrijeme igralo se uglavnom na sredini terena i bez nekih izglednih prilika za pogodak. Svakako da je na to uticalo i sparno vrijeme veoma teško za igru.
Da Sloga lakše dođe do pobjede pobrinuli su se gostujući igrači koji su se u 29. minutu posvađali i ponijeli nesportski, te ih je vrlo dobri sudija Nišić isključio.
Sve je bilo bolje u drugom poluvremenu. Dva pogotka u 47. i 51. minuti odlučili su pobjednika. Strijelac je bio Popović Slobodan. Gosti su uspjeli postići pogodak u 53. minuti ali je to bila samo "lažna" nada da nešto mogu napraviti u ovoj utakmici. Slijedili su pogoci Pajić Cvijana u 55. minuti i Pajić Nenada u 66. minuti.